Teamtechnik w OPP przedstawił swoje plany

Teamtechnik w OPP przedstawił swoje plany

Niemiecka firma Teamtechnik wybuduje w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Wrocławskiej zakład produkcyjno-montażowy, w którym pracować będzie 100 osób. O swoich planach szefowie firmy mówili podczas spotkania w Ostrowskim Parku Przemysłowym.

Firma Teamtechnik buduje maszyny do montażu i testowania urządzeń dla branży samochodowej, medycznej oraz solarnej. Są to branże, które wymagają dużego zaufania w relacjach biznesowych, stąd firma stawia na długotrwałe relacje ze swoimi klientami i stara się wychodzić naprzeciw jej oczekiwaniom. Teamtechnik zajmuje się całym procesem automatyzacji produkcji – od planowania po serwis. Jej klientami są takie firmy jak VW, Mercedes, BMW, Roche, Braun czy Novartis.
Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać dla miasta rzetelnego partnera, który chce swoją przyszłość i rozwój związać z naszym miastem – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Firma już w tej chwili zatrudnia 70 osób, a rozwój firmy z pewnością oznacza kolejne miejsca pracy.

Jak podkreśla wiceprezes spółki, Jacek Przysada, firma zakłada dalsze etapy rozwoju w Ostrowie.
Kiedy szukaliśmy terenu pod naszą inwestycję otrzymaliśmy wiele ciekawych propozycji, ale ta zaproponowana przez Ostrów okazała się najciekawsza i najbardziej przyszłościowa – mówi Jacek Przysada, wiceprezes Teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. – Lada moment przystępujemy do pierwszego etapu rozwoju naszej firmy, a przed nami jeszcze kolejne dwa etapy.

Przypomnijmy. W październiku tego roku Ostrów podpisał akt notarialny z firmą Teamtechnik Production Technology, sprzedając jej 2,5 ha terenów inwestycyjnych. Firma Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. W Polsce posiada dwa oddziały – w Ostrowie Wielkopolskim zatrudnia ponad 70 osób.

W ubiegłym roku miasto zakupiło w drodze licytacji komorniczej 10 ha terenów inwestycyjnych przy ul. Wrocławskiej, po dawnej Fabryce Wagon. Była to ważna z punktu widzenia rozwoju gospodarczego miasta decyzja, ponieważ Ostrów nie miał wcześniej interesujących przedsiębiorców terenów inwestycyjnych. Aby zapobiec powstaniu tam kolejnego obiektu handlu wielkopowierzchniowego, zdecydowano o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, przeznaczając go pod usługi i przemysł. Z zakupionych w ubiegłym roku 10 ha terenów inwestycyjnych pozostało jeszcze 5 ha, które czekają na nowych inwestorów. Pełna oferta terenów inwestycyjnych znajduje się na stronie internetowej: www.przedsiebiorczy.umostrow.pl

 

 

Aktualności